آخرین اخبار خبرگان

24 نفر در خبرگان خوزستان ثبت نام کردند

کاندیداهای زیادی برای حضور در مجلس خبرگان ثبت‌نام کردند که طبق اعلام فرمانداری اهواز با ثبت‌نام 24 تن، پرونده ثبت‌نام پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه خوزستان بسته شد.

ثبت‌نام از داوطلبان شركت در پنجمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري که از پنجشنبه، 26 آذرماه همزمان در وزارت کشور و فرمانداری‌های سراسر کشور آغاز شده بود، پس از هفت روز، ساعت 18 امروز (چهارشنبه، دوم دی‌ماه) پایان می‌یابد.

کاندیداهای زیادی برای حضور در مجلس خبرگان ثبت‌نام کردند که طبق اعلام فرمانداری اهواز با ثبت‌نام 24 تن، پرونده ثبت‌نام پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه خوزستان بسته شد.

اسامی این افراد به ترتیب ثبت‌نام به شرح زیر است:

1- آیت الله کعبی

2- آیت الله فرحانی

3- آیت الله شفیعی

4- آیت‌الله حسن زاده

5- آیت الله موسوی جزایری

6- آیت الله حیدری

7- حجت الاسلام مرمضی

8- حجت‌الاسلام مردانه

9- حجت‌الاسلام مروجی‌طبسی

10- حجت‌الاسلام جعفری

11- حجت‌الاسلام تابش

12- حجت‌الاسلام مهدوی

13- حجت‌الاسلام آلیا

14 حجت‌الاسلام حریصی

15- حجت‌الاسلام رضایی‌راد

16- حجت‌الاسلام موسوی‌نژاد

17- محمدحسین خلیلی‌پیربلوط

18- محمدحسین احمدی‌شاهرودی

19- علی فلاحیان

20- محمدهادی یوسفی

21- محمدصادق کعبی‌نسب

22- مجید تندر

23- عبدالهادی مطلق

24- رسول منتجب‌نیا

همچنین ثبت‌نام کاندیداهایمجلس شورای اسلامی نیز که28 آذرماه شروع شده بود،تا چهارم دی‌ماه ادامه دارد.

طبق اعلام كميته اطلاع‌رساني ستاد انتخابات استان خوزستان در پنجمين روز از ثبت‌نام كانديداهاي مجلس شوراي اسلامي 91 نفر نام‌نويسي كردند و در مجموع تعداد ثبت‌نامي‌ها به 362 تن رسيد. از اين تعداد 331 داوطلب مرد و 31 داوطلب زن هستند. بيشترين تعداد ثبت‌نامي‌ها مربوط به حوزه‌هاي انتخابيه اهواز، آبادان و ايذه و باغملك به ترتيب با 112، 41 و 40 نفر و كمترين تعداد ثبت‌نامي مربوط به حوزه انتخابيه شادگان با 2 نفر است. جوان‌ترين داوطلب متولد 1364 از حوزه‌هاي انتخابيه دزفول و مسجدسليمان و مسن‌ترين داوطلب متولد 1324 از حوزه انتخابيه رامهرمز و رامشير است. تعداد داوطلبان داراي سابقه نمايندگي نيز 26 نفر مي‌باشد.

طبق اعلام فرمانداری اهواز،تعداد افرادی که امروز و در روز پنجم از ثبت‌نام دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کرده‌اند، 36 تن است که از این تعداد8نفر از بانوان هستند.

وی افزود: تاکنون مجموع افرادی که در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه اهواز اقدام به ثبت‌نام کرده‌ا‌ند به111 نفر رسیده است.

منبع : خوزنیوز

کد خبر : 5809