ضرورت تقویت و گسترش موسیقی محلی و بومی

به گزارش پایگاه خبری بهبهان ما، به نقل از اداره کل ارشاد استان ، سرپرست گروه آریاگان که در سیزدهمین جشنواره موسیقی خوزستان در بخش گروه نوازی توانست مقام نخست را کسب کند، خواستار تقویت و گسترش موسیقی محلی و بومی خوزستان شد.

 

امیرحسین سید امسال نیز به همراهی گروه هشت نفره خود در چهاردهمین جشنواره موسیقی خوزستان حضور یافته است و در روز پنجم جشنوارهاجرا دارد.

 

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره موسیقی خوزستان گفت: جشنواره به شرط هدفمند بودن می تواند تاثیر بسزایی در اعتلای موسیقی استان داشته باشد.

 

سرپرست گروه آریاگان با تاکید بر ضرورت ایجاد انگیزه برای فعالان موسیقی و حمایت از این قشر اظهار کرد: برگزاری جشنواره نباید منوط به اجرا باشد بلکه در راستای برگزاری جشنواره موسیقی حمایت از گروههای برتر، کمک برای انتشار آلبوم و همچنین همکاری و حمایت به منظور برگزاری کنسرت اهمیت دارد.

 

وی در خصوص ویژگی های این دوره از جشنواره گفت: توجه به موسیقی سنتی در این جشنواره مشهود است که این از جمله ویژگی های مثبت جشنواره موسیقی خوزستان است.

 

سرپرست گروه آریاگان بهبهان با تاکید بر ضرورت تقویت موسیقی سنتی و محلی خاطرنشان کرد: موسیقی خوزستان هنوز جای کار دارد و همه گروه ها باید در گسترش موسیقی محلی و سنتی تلاش کنند.

 

وی گفت: استفاده و شناسایی از ظرفیت‌های موجود در موسیقی سنتی و محلی ایران، ایجاد فرصتی برای بروز استعدادهای تمام هنرمندان موسیقی کشور و شناسایی نخبگان این عرصه از مهم ترین تاثیرات مثبت برگزاری جشنواره موسیقی استان است.

 

گفتنی است: گروه آریاگان بهبهان از سال 88 آغاز به کار کرد و تا کنون موفق به کسب مقام اول گروه نوازی در بخش سنتی در جشنواره استانی 89 ، تجلیل از گروه در جشنواره منطقه ای محلی زاگرس نشینان و مقام اول سیزدهمین جشنواره موسیقی استان خوزستان (بخش سنتی) در اسفند 92 شده است.

کد خبر : 2335