شهید بهبهانی که امام حسین (ع) خبر شهادتش را داد

به گزارش بهبهانما، به نقل از وبلاگ کوچه شهید، شهید کمال جعفرنیا در سن 19 سالگی به علت اصابت ترکش به شکم در منطقه عملیاتی مائوت عراق زخمی و در بیمارستان کاشانی اصفهان بستری شد. وقتی خانواده و آشنایان از بهبهان برای عیادت او به اصفهان می رفتند به آنها می گفت: چرا خود را به زحمت می اندازید، من که حالم خوب است.

دکترش می گفت صبح آن شبی که کمال به شهادت رسید به من گفت: آقای دکتر نیازی نیست به من خون تزریق کنید. من زنده نمی مانم و امشب شهید خواهم شد. وقتی پزشک معالجش علت این حرف کمال را از او پرسیده بود، اینگونه جوابش داد: سال گذشته وقتی در جبهه های نبرد حضور داشتم، شبی در عالم خواب آقا امام حسین(علیه السلام) را زیارت کردم، ایشان به من فرمودند که یک سال دیگر در 10 مردادماه 1366 در ساعت 10 شب به شهادت می رسی. مطمئن باشید که من امشب شهید خواهم شد. و شهید کمال جعفرنیا درست در همان زمانی که گفته بود در 10 مردادماه 1366 ساعت 10 شب در بیمارستان کاشانی اصفهان به شهادت رسید و جاودانه شد…

برادر شهید کمال جعفرنیا

***

پسرم کریم آرمیون در سال 1365 در عملیات کربلای پنج بشهادت رسید و پیکر او را در گلزار شهدای بهبهان بخاک سپردند. روزی برای زیارت مزار فرزند شهیدم به گلزار شهدا رفتم. در نزدیکی مزار فرزندم کمال و شخص دیگری را دیدم که داشتند با هم جر و بحث می کردند که کنار قبر کریم جای من است. وقتی صحبت هایشان را شنیدم به آنها گفتم: دورتان بگردم شما جوان هستید، مرا ببینید که چگونه در فراق فرزند شهیدم سوخته ام، رحم به حال مادرهایتان کنید و به جبهه نروید که آنها هم در فراق شما بسوزند. کمال گفت: مگر ما متعلق به مادرهایمان هستیم؟! و مرا به فرزند شهیدم قسم داد که نگذارم کسی را در کنار مزار فرزندم بخاک بسپارند. گفتم: چرا؟؟؟ گفت: اینجا جای من است…

 روزها از این ماجرا گذشت و من دیگر کمال را ندیدم. در یکی از روزها که به گلزار شهدا رفته بودم دیدم عده ای مشغول آماده کردن قبری هستند. اسم صاحب قبر را پرسیدم. گفتند کمال جعفرنیا. گفتم بیائید کنار مزار پسر من برایش قبر آماده کنید. علتش را پرسیدند و من ماجرای آن روز را برایشان تعریف کردم و گفتم کمال مرا قسم داده که او را اینجا دفن کنند. و شهید کمال جعفرنیا در همان جایی که خود پیش بینی کرده بود بخاک سپرده شد. کنار مزار فرزند شهید من کریم آرمیون.

مادر شهید کریم آرمیون

***

شهید کمال جعفرنیا 3 اسفندماه 1347 در شهرستان بهبهان دیده به جهان گشود. پدرش خداداد نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. در عملیات نصر4 در مائوت عراق بر اثر اصابت ترکش به شکم مجروح و 10 مردادماه 1366 در بیمارستان کاشانی اصفهان بشهادت رسید. پیکر او را در گلزار شهدای زادگاهش بخاک سپردند.

2 37

کد خبر : 4080