درگیری اهالی روستا شهرویی بهبهان با نیروی انتظامی

به گزارش بهبهانما، بعد از ظهر امروز عده ای از ساکنان روستای شهرویی بهبهان به بهانه اعتراض به روند استخدام ها در پالایشگاه گاز بیدبلند دو اقدام به تیراندازی کردند که متاسفانه در این حادثه یک نفر کشته شد.

حادثه

حسین ملک خدایی در گفتگو با خبرنگار بهبهانما گفت : جمعی از ساکنان روستای شهرویی بهبهان از ساعت 14 امروز به بهانه اعتراض به روند استخدام ها در پالایشگاه گاز ، اقدام به بستن جاده بهبهان به اهواز و  تعرض به خودروهای عبوری کردند. متاسفانه این افراد با حضور نیروهای انتظامی که جهت بازگشایی مسیر اعزام شده بودند ، اقدام به تیراندازی با اسلحه های مختلف به سوی مامورین می کنند که در جریان این درگیری متاسفانه یکی از ساکنان روستای شهرویی کشته و دو نفر دیگر مجروح شدند.

فرماندار بهبهان گفت: از بدو شروع مجدد پالایشگاه بهبهان حدود 340 نفر از مشاغل مورد نیاز با هماهنگی اداره کار ، فنی و حرفه ای و فرمانداری جذب پالایشگاه گاز بیدبلند دو شده که از این تعداد حدود 56 نفر از روستاییان شریف شهرویی بودند. این در حالی است که روستای شهرویی با جمعیت 2800 نفر ، تنها یک و نیم در صد از جمعیت شهرستان را داراست ولی حدود شانزده و نیم درصد از افراد استخدام شده از این روستا هستند.

وی افزود: متاسفانه علی رغم اینکه مسئولین امر به واسطه نزدیکی این روستا به پالایشگاه توجه ویژه در باب استخدام ها به این روستا داشته اند ولی عده ای بارها با بستن جاده بهبهان به اهواز ، تعرض به خودروهای عبوری و ممانعت از ورود پرسنل و مدیران به پالایشگاه باعث اخلال در نظم عمومی می شدند.

فرماندار بهبهان افزود:هم اکنون، آرامش در منطقه حاکم است و تعدادی از مسببان این حادثه نیز دستگیر شدند.

رئیس شورای تامین شهرستان بهبهان با بیان اینکه تا کنون چندین جلسه شورای تامین صرفا برای بررسی مشکلات بوجود آمده توسط عده ای از ساکنان روستای شهرویی اختصاص یافته است گفت بارها و بارها با دهیار و معتمدین محلی جلسات مفصلی از سوی نیروی انتظامی و فرمانداری ترتیب داده شده است ولی متاسفانه هر چند مدت یکبار شاهد این برخوردها بوده ایم.

فرماندار بهبهان گفت : در ابتدای تاسیس پالایشگاه گاز بید بلند دو در بهبهان، تامین کننده تسهیلات احداث پالایشگاه ، بانک صادرات بود که پس از اختلاس معروف و فقدان اعتبارات عملا این پروژه تعطیل شد . وی افزود: اخیرا کنسرسیومی متشکل از دوازده پتروشیمی تحت عنوان هلدینگ خلیج فارس و چند بانک متعهد شده اند که تسهیلات و اعتبارات لازم برای راه اندازی مجدد پالایشگاه را تامین کنند. وی گفت: طبیعتا برای راه اندازی مجدد پالایشگاه نیاز به جذب نیرو است که کمیته به منظور هماهنگی بین اداره کار ، پالایشگاه و فنی و حرفه ای  در فرمانداری بهبهان تشکیل شده و نیروهای لازم به جهت اشتغال با تایید اداره کار و پس از گذراندن دوره های لازم فنی و حرفه ای به پالایشگاه معرفی می شوند.