7 روستای بهبهان از نعمت گاز بهره مند می شوند

به گزارش پایگاه خبری بهبهان ما به نقل از فارس ، جابر محبوب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهبهان اظهار داشت: به زودی هفت روستای بخش مرکزی شهرستان بهبهان گازرسانی شده و در روزهای آتی 19 کیلومتر توسعه شبکه آبیاری در این روستاها خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده توسط نماینده مردم بهبهان در مجلس و فرماندار این شهرستان، این امر مهم به زودی اجرایی خواهد شد و روستاهای حسین آباد آقا، کره سیاه شیرین، کره سیاه تلخ، ملا مهدی، کوتک علیا، نورآباد امام خمینی(ره) و روستای سیدها و قسمتی از دودانگه کوچک و قدمگاه امام رضا(ع) از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

بخشدار مرکزی بهبهان ابراز امیدواری کرد: در صورت تخصیص بودجه، 25 کیلومتر از روستای بزرگ منطقه تیله کوه، برج بمونی آقا، بهزادی، سه کنار، بی بی حلیمه، سرحدآقا و به دیگر روستاهای زیر نظر بخش مرکزی گازرسانی خواهد شد که در صورت تحقق این امر، 95 درصد شهرستان از گاز بهره مند خواهند شد. محبوب همچنین عنوان کرد: این پروژه گازرسانی شامل 12 کیلومتر شبکه پلی اتیلن و هفت کیلومتر شبکه فولادی با نصب 550 انشعاب در روستاهای بخش مرکزی و با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون تومان به بهره برداری خواهد رسید. وی اضافه کرد: با اجرای این پروژه 270 خانوار و یک‌هزار و 200 نفر از این نعمت برخوردار خواهند شد. محبوب به بهره برداری شبکه گازرسانی به 15 روستای دیگر از بخش مرکزی اشاره کرد و گفت: پروژه‌های گازرسانی روستاهای گرمز سفلی، گرمز علیا، دولت آباد، خیرآباد، خارستان سفلی و علیا، لاسبید و… با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 700 میلیون تومان به بهره برداری رسیدند. بخشدار مرکزی بهبهان در پایان خاطرنشان کرد: تا به حال با اجرای این طرح در بخش مرکزی بهبهان 750 خانوار و 2 هزار و 800 نفر از این نعمت بهره‌مند شده‌اند.

کد خبر : 2388