پذیرش بیش از یک میلیون مسافر نوروزی در مدارس استان

به گزارش پایگاه خبری ” بهبهانما “،  به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان محمد تقی زاده گفت: از 27 اسفند 93 تا 13فروردین 94 تعداد 1248926نفر روز میهمان نوروزی و کاروان های راهیان نور در 40ستاد اسکان و1217مدرسه ی مجری طرح اسکان نوروزی پذیرش شدند و از خدمات رفاهی آموزش وپرورش بهره مند گردیدند.

 

وی اظهار کرد:‌ امسال 504000 نفر روز پذیرش راهیان نور را داشتیم . همچنین 372463نفر در قالب 65934خانواده ی فرهنگی و 31722خانواده ی غیر فرهنگی اسکان داده شدند.

 

تقی زاده تصریح کرد: در ایام اسکان 436712 نفر روز فرهنگی و 308214نفر روز غیر فرهنگی داشتیم.

 

مدیر کل آموزش وپرورش خوزستان یادآورشد: در مدّت اسکان نوروزی، تعداد3000عوامل اجرایی شامل 320نفر در ستاد و 2680نفر در امور اسکان شامل عوامل ستادی، اجرایی و سرایداران فعالیت داشتند .

 

رئیس ستاد اسکان نوروزی آموزش وپرورش خوزستان افزود: در ستاد اسکان نوروزی سال ۹۴ تعداد 1217مدرسه را در قالب 11017کلاس در اختیار میهمانان قرار دادیم که ۳۵0کلاس در سطح ویژه، 2150کلاس در سطح الف ،تعداد 4150 کلاس در سطح ب و 4367کلاس در سطح ج قرار داشتند.

 

تقی زاده تصریح کرد: با نهادها و ادارات تابعه در شهرستان ها هماهنگی لازم به عمل آمد و تعداد ۴۰ ستاد و پایگاه در سراسر استان برای پذیرش میهمانان و یک ستاد مرکزی نیز در این اداره کل تشکیل شد و به منظور ارائه خدمات بهتر به میهمانان نوروزی و فعالیت های مطلوب تر ستادهای اسکان، جلسات متعددی با عوامل ستادی و اجرایی برگزار شد.

 

وی عنوان کرد: حدود ۵۰۰ هزار کروکی و آدرس مدارس مجری طرح اسکان و 15000ویژه نامه و راهنمای اسکان پیش بینی و در طول ایام نوروز میان مسافران توزیع گردید.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: با قرار گاه راهیان نور در ارتباط با پذیرش کاروان های راهیان نور دانش آموزی هماهنگی لازم انجام شد و به هر کاروانی که از طریق قرارگاه معرفی می شد؛ پذیرش و مساعدت های لازم به عمل آمد و حدود ۴۰ درصد از ظرفیت مدارس مجری طرح اسکان را به پذیرش و اسکان این کاروان ها اختصاص دادیم.

 

تقی زاده یادآور شد: در تمام نقاط استان آمادگی پذیرش و اسکان را داشتیم و۱۶ مرکز رفاهی و 8 مرکز درمانی در طول ایام نوروز به میهمانان خدمت رسانی داشتند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: راه اندازی فروشگاه مواد غذایی، فعالیت های فرهنگی، تفریحی و مذهبی از جمله برگزاری نماز جماعت، برگزاری نمایشگاه شهدا، کتاب ومحصولات فرهنگی، پخش فیلم، ایستگاه صلواتی، ایستگاه شارژ تلفن همراه، توزیع چای وقهوه، پخت نان، پیک ها ی موتوری و برنامه های ورزشی را در ستادهای اسکان و مدارس داشتیم.

 

همچنین در تمام مبادی ورودی و میادین شهرهای استان، بنرهای راهنما و نشانی ستادها نصب شد و اطلاع رسانی لازم صورت پذیرفت. نشانی و شماره تماس ستادهای اسکان نیز به نهادهای ذیربط از جمله استانداری، میراث فرهنگی، شهرداری ها، فرمانداری ها و سایر ادارات مرتبط اعلام گردید.

کد خبر : 2636