9 دی متعلق به همه ملت ایران است

به گزارش بهبهان ما ، امام جمعه بهبهان با اشاره به دغدغه پیامبر اعظم در آخرین لحظات عمر پر برکتشان گفت: مهمترین نگرانی پیامبر بزرگوار اسلام ، از فتنه هایی بود که دشمنان قسم خورده اسلام و منافقین قصد انجام آن را داشتند.

 

به گزارش خبر نگار بهبهان ما ، حجت‌الاسلام عبدالرضا ابوعلی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تسلیت ایام رحلت جانسوز پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) ، امام حسن(ع) و امام رضا (ع) اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام که از نزدیکی زمان رحلت خود خبر داشت ، مرتبا در زمانهای مختلف چه در حجه الوداع و چه در جاهای دیگر به مردم نسبت به حوادث آینده و فتنه هایی که منافقین در صدد انجام آن بودند ، هشدار می دادند.

وی افزود: پیامبر عزیز همواره راه عبور از فتنه های پیش رو  را تمسک به قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت می دانستند و مکررا به مردم  هشدار می دادند و می فرمودند فتنه ها همچون شب تار در پیش روی شماست.

امام جمعه بهبهان با دعوت از مردم جهت حضور باشکوه در مراسمات دهه آخر صفر به مقایسه فتنه های منافقین بعد از رحلت پیامبر و فتنه های گسترده امریکا و ایادیش برای براندازی نظام جمهوری اسلامی بویژه فتنه 88 اشاره و گفت: منافقین همیشه بوده و هستند ، در سال 88 ، منافقین می خواستند آشوب به پا کنند ، قصد براندازی نظام را داشتند همان نظامی که امام راحل حفظ آن را از اوجب واجبات می دانستند ، مسءله آنها انتخابات نبود با رمز تقلب در انتخابات اهداف براندازی داشتند

وی با اشاره به سالروز 9 دی ماه روز بصیرت و پیوند امت با ولایت عنوان کرد: 9 دی ماه ، یوم الله است و متعلق به همه مردم ایران است . و تجلی اتحاد آحاد ملت علیه منافقین و فتنه گران بود.

امام جمعه بهبهان در خطبه دیگر نماز به هفته وقف اشاره و بیان کرد: اداره اوقاف ، یک نهاد شرعی ، دینی و اسلامی است ، همچنین مسیله وقف یک امر با اهمیت در اسلام است ، وی همچنین وقف را صدقه جاریه دانست که خیر آن تا بعد از مرگ هم برای واقف می ماند.   وی با اشاره به گلایه شدید مردم نسبت به موضوع امنیت ، از مسیولین امر خواست توجه بیشتری نسبت به این خواسته بحق و ضروری مردم داشته باشند.

کد خبر : 1945