گل نرگس بهبهان ثبت ملی شد

به گزارش بهبهان ما ؛ افشین حیدری مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری حوزستان اظهار کرد: پرونده ثبت ملی گل نرگس که از سال گذشته برای طرح در شورای ثبت تدوین و به سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ارسال ‌شده بود، امروز به ثبت رسیده است. وی افزود: این اثر ملی در فهرست آثار طبیعی استان خوزستان به ثبت رسیده است و امسال برای برداشت گل نرگس در استان خوزستان برنامه ویژه‌ای در نظر داریم.

حیدری با اشاره به این که گل نرگس بهبهان منحصر به‌ فرد است گفت: هشت هزار شاخه نخست برداشت ‌شده از مزارع نرگس بهبهان به ساحت علی ابن موسی‌الرضا (ع) اهدا می‌شود که برنامه‌ای سراسر معنوی است. وی با اشاره به این که رییس سازمان میراث فرهنگی به این منظور به خوزستان سفر خواهد کرد، خاطرنشان کرد: دکتر سلطانی‌فر، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، دی ماه برای حضور در جشنواره گل نرگس استان خوزستان به این استان سفر خواهد کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری خوزستان تأکید کرد: ستاد برگزاری جشنواره گل نرگس در روزهای آینده در استان خوزستان تشکیل خواهد شد و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های زیادی انجام‌شده است.