فرمانده انتظامی خوزستان خبر داد؛

کشف ۲۴ دستگاه‌ ماینر در بهبهان

اهواز- فرمانده انتظامی خوزستان از کشف ۲۴ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق به ارزش بیش از ۱۵ میلیارد ریال در شهرستان بهبهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سید محمد صالحی اظهار کرد: در راستای اجرای طرح جمع‌آوری دستگاه‌های استخراج رمز ارز قاچاق، مأموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز بهبهان با کار اطلاعاتی یک باب منزل مسکونی را که برای نگهداری و استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال (ماینر) به صورت غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گرفت، شناسایی کردند.

وی افزود: مأموران پلیس پس از هماهنگی با مرجع قضائی از مکان مذکور بازرسی و ۲۴ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق را کشف کردند.

ماینر بهبهان

ماینر بهبهان

فرمانده انتظامی خوزستان با بیان اینکه کارشناسان ارزش دستگاه‌های کشف شده را بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال برآورد کردند، تصریح کرد: در این ارتباط یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

سردار صالحی گفت: به شهروندان توصیه می‌شود برای کمک به اقتصاد، آرامش و همچنین صرفه‌جویی در مصرف برق در صورت اطلاع از این گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

از دستگاه‌های ماینر برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می شود.این دستگاه ها بدلیل مصرف بیش از اندازه به شبکه توزسیع برق آسیب می زنند. استفاده از این دستگاه ها تابع مقررات خاص وزارت صمت می باشد.

بیشتر بخوانید:
چرا نرخ ارز بالا رفت؟!/ مراد راهداری
کشف 11 دستگاه ماینر در بهبهان

کد خبر : 11836