پنج خبر از سردشت زیدون

– هم‌زمان با سالروز عملیات رمضان صورت گرفت
برگزاری یادواره «شهدای رمضان» در شهر سردشت زیدون

یادواره «شهدای رمضان» با حضور جمعی از مسئولان و هم‌زمان با سالروز عملیات رمضان در شهر سردشت زیدون برگزار شد.
فرمانده حوزه بسیج حوزه شهید بهروزی زیدون اظهار کرد: عملیات رمضان نخستین حمله گسترد‌ه‌ای بود که رزمندگان اسلام با هدف تصرف منطقه‌ای استراتژیک در داخل خاک عراق جهت دستیابی به خواسته‌های به حق کشورمان در سطوح مختلف جهانی به اجرا گذاشتند.
سید جمال‌الدین علوی ادامه داد: این مراسم در مسجد امام خمینی (ره) با حضور خانواده‌های معظم شهدا و بسیجیان و با برگزاری دعای پرفیض کمیل برگزار شد.
وی افزود: عملیات رمضان در شب 21 ماه مبارک رمضان و سالروز شهادت امام علی (ع) در ساعت 21 و 30 دقیقه شامگاه 23 تیر 1361 با رمز «یا صاحب الزمان ادرکنی» در منطقه عملیاتی شلمچه در شرق بصره آغاز و انجام شد.
علوی خاطرنشان کرد: رمضان، عملیات بسیار سختی بود که در روزهای گرم تابستان جنوب انجام شد و در جریان این عملیات بسیاری از رزمندگان، لب‌تشنه شهید شدند.
فرمانده حوزه بسیج حوزه شهید بهروزی زیدون تصریح کرد: این یادواره در شهر سردشت زیدون با حضور هم‌رزمان و یادگاران دفاع مقدس برگزار می‌شود، ضمن اینکه این منطقه در دوران دفاع مقدس، 87 شهید تقدیم نظام و انقلاب و خاک سرزمین‌مان کرده است.

امام جمعه سردشت زیدون:
عزل و نصب‌های ناهماهنگ در سردشت زیدون مشکل‌ساز شده است
امام جمعه سردشت زیدون گفت: عزل و نصب‌های بی‌جا و ناهماهنگ در این شهر، برای مردم مشکلاتی را ایجاد کرده است.

به گزارش بهبهانما از سردشت زیدون، حجت‌الاسلام سید ابراهیم قائمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر سردشت زیدون اظهار داشت: مشکلاتی که برای عزل و نصب‌های نابه‌جا و بدون موقع و بدون هماهنگی در بخش زیدون رخ داده، مشکلات فراوانی را به وجود خواهد آورد.
وی تصریح کرد: هرکس برای خودش از جایی برمی‌خیزد و عزل و نصب می‌کند، بدون اینکه با مسئولان شهر سردشت هماهنگی کند.
امام جمعه سردشت زیدون افزود: تاکنون چندین عزل و نصب در شهر سردشت رخ داده که این بدون هیچگونه هماهنگی با مسئولان شهر صورت پذیرفته و از نظر ما غیرقابل قبول است.
وی با بیان اینکه در این عزل و نصب‌ها، مردم مشکلاتی را متحمل می‌شوند، خاطرنشان کرد: اگر با هماهنگی و مشورت این عزل و نصب‌ها را انجام دهند، برای مردم مشکل ایجاد نخواهد شد.
قائمی ضمن اشاره به سرمایه عظیم نسل جوان و جوانان عزیز و گرانبهای این مرز و بوم یادآور شد: نقش آفرینی جوانان در اداره کشور و به‌ویژه در پست‌های کلیدی بسیار موثر و تاثیرگذار است.
امام جمعه سردشت زیدون در ادامه، با تأکید بر اینکه منشا اسلام و قرآن مبارزه با استکبارستیزی است افزود: همانگونه که اسلام عطوفت دارد و مهر و محبت را نشان می‌دهد در جای خود مبارزه با استکبار را نیز مدنظر داشته است.

*مشکل بزرگ ما سوءمدیریت و استفاده نکردن از نسل جوان است
وی با توجه به مذاکرات هسته‌ای انجام شده در طول 23 ماه گذشته گفت: امید است که مجلس با دقت، خطوط قرمز را در این بیانیه که صادر شده مورد بررسی قرار دهد.
امام جمعه سردشت زیدون همچنین به رعایت خطوط قرمز اشاره داشت و اظهار کرد: بعضی‌ها فکر می‌کنند که با این مذاکرات و توافقات، مشکلات ما حل می شود، در واقع مشکل بزرگ ما سوءمدیریت و استفاده نکردن از نسل جوان و با تجربه و پرتوان است.
قائمی در پایان، ضمن تقدیر و تشکر از بخشدار قبلی زیدون و فرمانده انتظامی سردشت مطرح کرد: امید است که تمام خدمتگزاران نظام در هر پست و مقامی برای این نظام مقدس گام‌های مثبت و موثری بردارند و مشکلات مردم را حل کنند.

فرماندار بهبهان:
بخش زیدون باید به شهرستان تبدیل شود
فرماندار بهبهان گفت: بخش زیدون از نظر اقتصادی، کشاورزی توسعه یافته و مسئولان مدعی این هستند که باید این بخش به شهرستان تبدیل شود.

حسین ملک خدایی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه بخشداران قدیم و جدید زیدون، با اشاره به معارفه بخشدار جدید زیدون اظهار داشت: نیرویی که معرفی شده، از بدنه خود دولت است و انگیزه خوبی دارد و در واقع بخشدار اسبق زیدون توانست یک نیرویی تربیت و معرفی کند که بتواند سکاندار مسئولیت این بخش باشد.
وی با اشاره به عملکرد آرمین ساعد بخشدار قبلی زیدون گفت: اقدامات انجام شده به دست بخشدار قبلی، اموری ماندگار و خوبی بوده که نشان از تلاش‌ها و خدمات شبانه‌روزی وی برای مردم شریف و ولایتمدار زیدون دارد.
فرماندار بهبهان در ادامه، ضمن اشاره به پتانسیل‌های خوب بخش زیدون افزود: بخش زیدون یکی از بخش‌های حساس است که بارها در بین مردم اعلام کردم که کمترین مزاحمت‌ها را برای مسئولان شهری و استانی داشته است.
ملک خدایی خاطرنشان کرد: بخش زیدون از نظر اقتصادی، کشاورزی توسعه یافته و مسئولان مدعی این هستند که باید این بخش به شهرستان تبدیل شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع توافق هسته‌ای کشورمان عنوان کرد: برای کشور ما که در برابر چندین کشور بزرگ توانست از حقوق هسته‌ای خود دفاع کند و سال‌ها تحریم‌های کمرشکن را تحمل کند و بتواند مملکت را از این وضعیت خارج کند، جای شکرگزاری و تقدیر و تشکر از مردم برای تحمل و صبوری آنان و تیم مذاکره‌کننده را دارد.
ملک خدایی تصریح کرد: توافق هسته‌ای تحول عظیمی بر کشور ما و منطقه می‌تواند داشته باشد و این موضوع می‌تواند بسیار اثربخش باشد.
فرماندار بهبهان خاطرنشان کرد: امید است که بعد از این مذاکرات و توافق بتوانیم در یک شرایط امن‌تر، مسائل سیاسی و امنیتی و اقتصادی را پیش ببریم و مردم خوب می‌دانند که این تحول بزرگ در منطقه ایجاد شده است.
وی ادامه داد: این، دستاورد عظیمی برای دولت یازدهم است زیرا این کشور در بدترین شرایط و در بدترین زمان توانست در مقابل با شش کشور جهان توافق آبرومندی رقم بزند.
فرماندار بهبهان یادآور شد: ما نماینده دولت هستیم و طبق ضوابط، قوانین و مقررات دولت عمل می‌کنیم، اگر این قوانین و مقررات را قبول داریم باید در این دولت کار کنیم و اگر هم قبول نداریم و نمی‌توانیم، نباید ایستادگی کنیم.
ملک خدایی، ضمن اشاره به موقعیت حساس کشور افزود: هم‌اکنون شرایط حساسی و موضوع مهم انتخابات را در پیش داریم که امید است سرپرست جدید بخشداری زیدون بتواند با تدبیر این مهم را به سرانجام برساند.
* وظیفه ما مسئولان است که فضایی امن در انتخابات ایجاد کنیم
وی تأکید کرد: باید قوانین و مقررات را مطالعه و تعامل با همه گروه‌ها و مردم را مد نظر داشته باشیم تا بتوانیم کار را پیش برده و فضای امن و سالم برای انتخابات ایجاد کنیم.
ملک خدایی اضافه کرد: ما آبرو می‌گذاریم و با تمام قوا کار می‌کنیم و با کسانی که بخواهند امنیت را خدشه‌دار کنند و نگذارند مسئولان کار خود را پیش ببرند برخورد قانونی خواهیم کرد.
فرماندار بهبهان در پایان، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ساعد، سید ذبیح‌الله فرخنده‌زاده را به عنوان سرپرست بخشداری زیدون معرفی کرد.
فرخنده‌زاده مسئول امور سیاسی انتظامی و اجتماعی بخشداری زیدون را در سال‌های اخیر در کارنامه کاری دارد.

«جانعلی طیب» سرپرست فرمانده انتظامی زیدون شد
«جانعلی طیب» در مراسمی با حضور مسئولان به‌عنوان سرپرست فرمانده انتظامی زیدون منصوب و معرفی شد
سرپرست بخشداری زیدون در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرستان قدیم و جدید پاسگاه انتظامی بخش زیدون  اظهار کرد: امنیت و ایجاد امنیت برای مردم مهم و قابل اهمیت است و این، وظیفه یک سازمان یا یک نیرو نیست بلکه همه در این امر موثر در توسعه و پیشرفت دخیل هستند.
سید ذبیح‌الله فرخنده‌زاده افزود: نقش نیروی انتظامی در تامین امنیت و اطمینان بخشیدن به شهروندان و سعی و تلاش در این راستا از مقدس‌ترین خدمت به آحاد مردم است.
وی با تاکید بر اینکه امروز معتقد هستیم لازمه تامین امنیت، مشارکت عمومی مردم است و امروزه شعار جامعه کسب اعتماد و مشارکت مردم است اضافه کرد: امروز یکی از مهمترین ارکانی که در حفظ امنیت در نظام اسلامی وظیفه دارد نیروی انتظامی است.
فرخنده‌زاده ادامه داد: پلیس باید به مسائل جامعه‌شناسی و آسیب‌پذیری مسلط باشد تا بتوان با تدبیر و درایت امنیت مبتنی بر فرهنگ ایجاد کرد که خوشبختانه چنین امری به خوبی در نظام جمهوری اسلامی در حال تحقق است.
سرپرست بخشداری زیدون با بیان اینکه سلامت و امنیت دارای ارزش گرانبهایی‌ است که فقدان آن دو را نمی‌توان تصور کرد افزود: امروز کشور ما امنیت خود را مرهون رزمندگان و شهداست و به واقع، مردم زمانی می‌توانند به نیروهای انتظامی اعتماد کنند که آنها را در کنار خود ببینند.
وی بیان کرد: ما باید قدردان زحمات شبانه روزی این نیروهای همیشه در صحنه باشیم و شان و شکوه این عزیزان را که حافظ جان، مال و ناموس مردم هستند هرچه بیشتر در تمام مناسبت‌ها و موقعیت‌ها حفظ شود.
فرخنده‌زاده در پایان، از زحمات سروان تیمورنیا تقدیر و تشکر و جانعلی طیب را به‌عنوان سرپرست فرمانده انتظامی منطقه زیدون معرفی کرد.

بخشدار سابق زیدون:
تودیع یک مسئول باعث پیشرفت است
بخشدار قدیم زیدون گفت: تودیع یک مسئول رحمت است و باعث پیشرفت مناطق خواهد شد.
شامگاه پنج شنبه با حضور جمعی از مسئولان، مراسم تودیع و معارفه بخشداران سابق و جدید زیدون در محل فرمانداری بهبهان برگزار شد.
آرمین ساعد بخشدار سابق زیدون در این مراسم اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های دولت باید به مسئولان اعتماد و آنها را پشتیبانی کرد.
وی ادامه داد: ما در مسیر سیاست‌های دولت حرکت می‌کنیم و تاکنون از این سیاست‌ها دوری نکرده‌ایم.
بخشدار سابق  زیدون با تاکید بر اینکه تودیع یک مسئول رحمت است و باعث پیشرفت مناطق خواهد شد، تصریح کرد: در شرایطی که کمبود اعتبارات و امکانات در بخش محروم زیدون بود، توانستیم بستر درمان شهر سردشت زیدون را پس از 6 سال افتتاح کنیم.
ساعد، ضمن اشاره به پروژه گازرسانی به 26 روستای منطقه شمالی و جنوبی زیدون خاطرنشان کرد: یکی از برکات این دولت، خدمات‌رسانی خوب به مناطق محروم بوده که تداوم آن نیز مطمئنا محقق خواهد شد.
وی در پایان بیان کرد: ما نباید تلاش‌ها و زحمات مسئولان را نادیده بگیریم و بر اساس نظر خود عمل کنیم.

کد خبر : 3638