نرگس زارهای بهبهان بیمه نیستند

به گزارش پایگاه خبری بهبهان ما، به نقل از ایرنا ” عبدالحسن تجلیˈ سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: نرگس زارهای بهبهان با وجود اینکه ثبت ملی شده اند و با وجود پیگیری چندین ساله، هنوز بیمه نشده اند.

وی با بیان اینکه دلیل بیمه نشدن این نرگس زارها مشخص نیست افزود: کشت گل و گیاه در بسیاری از استان های دیگر بیمه هستند این در حالی است که دستگاه های مربوطه حاضر به بیمه کردن نرگس زارهای بهبهان نیستند.

تجلی گفت:نرگس زارهای بهبهان با خطرات زیادی همچون تغییرات اقلیمی و تغییر شرایط آب و هوایی روبه رو هستند و گل نرگس تحت تاثیر این تغییرات به سرعت از بین می رود.

وی اظهارکرد:برای جلوگیری از وارد آمدن خسارت به پرورش دهندگان گل نرگس، بیمه شدن نرگس زارها ضروری است.

مدیرعامل شرکت تعاونی نرگس کاران بهبهان بیان داشت: 12 نوع گل نرگس در بهبهان کشت می شود که این گونه تنوع گل نرگس در هیچ جای دنیا وجود ندارد.

وی همچنین با بیان اینکه امکانات لازم برای نگهداری از گل نرگس در این شهرستان وجود ندارد گفت:برای نگهداری از گل نرگس به ماشین های سردخانه دار نیاز است که در زمانی که بازار خرید برای این گل وجود ندارد برای جلوگیری از نابودی این گل ها استفاده شود.

تجلی افزود: متاسفانه هیچ گونه امکاناتی برای نگهداری و یا بسته بندی گل نرگس در این شهرستان وجود ندارد این در حالی است که نرگس زارهای بهبهان منبع اقتصادی و گردشگری برای خوزستان هستند.

سطح زیر کشت فعلی نرگس زارهای بهبهان 150 هکتار است که سالیانه بطور متوسط 30 میلیون شاخه گل از آن برداشت می شود.

کد خبر : 2183