مادر شهید بخردیان درگذشت

به گزارش بهبهانما، «حاجیه ملک خانم ناموسی» مادر شهید گرانقدر حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بخردیان مسئول وقت بنیاد شهید انقلاب اسلامی بهبهان در سن 94 سالگی در شهرستان بهبهان دعوت حق را لبیک گفت و به سوی فرزند شهیدش پر کشید.

وی به علت کهولت سن در روز جمعه  9 مردادماه 1394 در ایام سالگرد شهادت فرزندش دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست و در بهشت رضوان شهرستان بهبهان بخاک سپرده شد.

***

بهمین مناسبت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بهبهان نیز پیامی را بشرح ذیل صادر نمود.

انالله و انا الیه راجعون

خدمت خانواده معزز و مکرم شهید شیخ عبدالکریم بخردیان

براستی آیه شریفه (( انالله و انا الیه راجعون )) توجه ما را به این واقعیت معطوف می دارد که همه از او هستیم و این درس را به ما می دهد که از زوال نعمت ها هرگز ناراحت نشویم؛ چرا که همه این مواهب بلکه خودِ ما تعلق به او داریم. یک روز می بخشد و روز دیگر مصلحت می بیند از ما باز گیرد. هر دو صلاح و مصلحت ماست و توجه به این واقعیت است که همه بسوی او باز می گردیم. به ما اعلام می کند که اینجا سرای جاویدان نیست. زوال نعمت ها و کمبود مواهب و کثرت وفور آنها همه زودگذر است و همه اینها وسیله ای برای پیمودن مراحل تکامل است. پدران و مادران نعمت های الهی اند که باز به مصلحت خدای منان این طریق را می پیمایند. جهان مادی صحنه آزمایش الهی است.

امروز شاهد هجران حاجیه ملک خانم ناموسی یکتا مادری مومنه، مهربان و فداکار هستیم که در طول حیات پربرکتش آثار باقیات صالحات زیادی بجا گذاشته از آن جمله تربیت و رشد انسانی متکامل و روحانی مبارز و صاحب تقوا، ناشر علوم قرآنی و معارف اسلامی شهید گرانقدر حجت الاسلام والمسلمین حاج عبدالکریم بخردیان که در تمامی سطوح و از همه مهمتر نقش برجسته ایشان در شکل گیری انقلاب اسلامی در شهرستان بهبهان چه قبل از انقلاب و چه بعد از آن عامل وحدت و یکپارچگی در میان تمامی طبقات فکری و اجتماعی جامعه بوده، از مسئولیت اداره شهر در زمان انقلاب گرفته تا مسئولیت کمیته انقلاب اسلامی، بنیاد مسکن و ریاست بنیاد شهید تا اینکه در مورخه 1360/5/12 توسط منافقین ترور گردیدند. و براستی منافقین کوردل و دیو صفت خوب پی به نقش کلیدی این روحانی مبارز، ولایت مدار و با تقوای مردمی برده بودند که با ترور ناجوانمردانه به خیال باطل خویش به حیات جسمانی این بزرگوار پایان دهند و این تفکر باطل دشمن در طول تاریخ هیچگاه نتوانسته با ترور شخصیت ها عامل از هم پاشیدگی یک تفکر گردد و سخت در اشتباه بوده اند و بحمدالله فرزندان و جمیع خانواده این شهید بزرگوار همچون تشعشعات نورانی عامل نشر علوم اسلامی در میان اقشار جامعه بوده و خواهند بود.

 این ضایعه را به خانواده محترم شهید بخردیان در سالروز شهادت آن شهید والامقام تسلیت عرض نموده، علو درجات را برای آن مرحومان و صبر و اجر جزیل را برای شما و سایر بازماندگان از خداوند متعال خواهانیم.

بنیـاد شهیـد و امور ایثـارگـران شهرستـان بهبهـان

منبع:کوچه شهید

کد خبر : 3960