كدام نمايندگان مجلس در صدد زمين زدن شركت حفاري شمال هستند؟

به گزارش پایگاه خبری بهبهانما ، به نقل از شوشان همه صاحب نظران و آنهايي كه دستي در صنعت نفت و گاز دارند به خوبي مي دانند که صنعت حفاري بعنوان شاه كليد و شاه راه حياتي رسيدن به نفت و گاز است و عدم تقويت اين صنعت مهم ، کشور دارای این ذخایر خدادادی را بعد از مدتي از چرخه رقابت حذف خواهد كرد.

در بيان اهميت صنعت حفاري در کل دنیا همين كافي است كه كشور هاي داراي ذخاير نفتي و گازي به داشتن توان و شركت هاي بومي حفاري افتخار كنند و در تحقق در آمد ها و استحكام پايه هاي اقتصادي مملكت خود از هيچ بحران خارجی  و داخلی واهمه نداشته باشند.
آري ، در ايران اسلامي  نیز نفت با بيش از يك قرن سابقه حرف ها و نقش هاي موثري در تأمين در آمدهاي پايدار  کشور  ایفامي كند و اين امر به مدد وجود مديران دلسوز وتوانمندي است كه به فرمايش مقام معظم رهبري       (آب ديده هستند )كه سر  در مقابل تحريم ها خم نکرداند وشعار ما مي توانيم را محقق نموده اند.
در بازار پررقابت صنعت حفاري در كشور ، بعد از شركت ملي حفاري ایران كه حاكميت دولتي دارد ، شركت حفاري شمال به مدير عاملي مهندس هدايت اله خادمي، مدير قديمي اين صنعت و خوزستاني الاصل در كنار خدمات داخلي ، در آن سوي مرز ها حضوري پررنگ داشته و دارد به طوريكه غربي ها اين حضور موثر را تحمل نكرده اند و اين شركت بين المللي را در ليست تحريم شركت هاي ايراني قرار داده اند .
 اين شركت بین المللی هم اكنون با داشتن 9 دستگاه حفاري نيمه سنگين خشكي و 4 دستگاه حفاري دريايي بعنوان بزرگترين دارنده دكل هاي حفاري دريايي ملكي و بزرگترين شركت حفاري غيردولتي است و در كنار دفتر مركزي آن در تهران ، پايگاه نكاء آن در مازندران و پايگاه مناطق پشتيباني جنوب در اهواز ،خلیج فارس و شیرازاست که دوشادوش سایر دلسوزان این شرکت قدم برمیدارند.
شركت حفاری شمال عليرغم اينكه در طول سنوات گذشته خدمات بي منتي را به صنعت نفت كشور ارائه كرده است ، متأسفانه مدت مديدي است كه از سوي مسئولان وزارت نفت و متأسفانه جمعي از نمايندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی مورد بی مهري و نامهرباني قرار گرفته است.تعدادي از دكل هاي اين شركت مدت زيادي است كه بيكار شده اند و نيروي انساني آن در بلاتكليفي به سر مي برند.
شركتي كه بيش  از  2هزار و 700 نفر نيروي انساني آن 70درصد آنها خوزستاني هستند ، اين روزها حال خوشی ندارد و بغض پرسنل آن را برخی  نمايندگان خوزستان ، خوزستاني كه به فرموده امام خميني (ره) دينش را به اسلام ادا كرده است را در مجلس به گوش مسئولان نمي رسانند و سايه بيكاري همچنان بر سر آنها با شدت و تمام قد باقي است .
همین چند روز پيش بود كه تنها 9 نفر ازنمايندگان خوزستان در كنار 61 نماينده ديگر نامه اي خطاب به رئيس جمهور نوشتند و از وضعيت بغرنج اين شركت از وزير نفت شكايت كردند .
اما سؤال اصلي اين است كه 9 نفر ديگركه به اسامي آنها اشاره خواهيم كرد ، منافع كدام طيف و مردم براي آنها مهم است كه از خوزستان و شركت حفاري شمال دفاع نمي كنند ، حال آنکه بسیاری از هم استانی ها، بستگان و موکلین همین نمایندگان  در شرکت حفاری شمال مشغول بکار هستند.
 بله جناب آقايان ،عيسي دارايي نماينده انديمشك ،ناصر سوداني و سيد شريف حسيني نمايندگان مردم  اهواز،،  عبدا… تميمي نماينده شادگان،محمد باقر شريعتي  نماينده بهبهان، شمس ا… بهمئي نماينده رامهرمز و رامشير ،جواد سعدون زاده ،محمد سعيد انصاري و سيد حسين دهدشتي نمايندگان آبادان مگر شما با رأي همين مردم به مجلس را ه نيافته ايد و قسم نخورده ايد كه از منافع مردم خود دفاع كنيد . فرق شما با آن 70نفري كه در دفاع از پرسنل وخدمات حفاري شمال ذيل نامه مجلس خطاب به رئيس جمهور را امضاء كردند چيست؟ 
 آيا موضوع تهديدجدی بيكارشدن 2 هزار و 700 نفر از پرسنل حفاري شمال که اغلب آنها خوزستانی هستند  آنقدر برايتان بي اهميت است كه حتي حاضر نيستند ذیل نامه محترمانه ای که در دفاع از مظلومیت حفاری شمال خطاب به رییس جمهور نوشته شده است را امضا كنيد؟ جالب اینجاست بعضی از نمایندگانی که نامه مجلس به رییس جمهور را که امضاءکرداند ،اصلا نفت و گازی در دیار خود ندارند وتنها در دفاع از منافع کشور و “ولی نعمتان “خود آستین همت بالا زداند .
به راستي بيكار شدن چند دستگاه دكل شركت حفاري شمال توسط وزارت نفت و سلب آسايش و آرامش چندين خانواده خوزستاني و غير خوزستاني كه  فرزندان آنها را در مرز بیکاری قرار دارند  را چگونه پاسخ مي دهيد ؟  مي گوييد كه اين مسئله بومي و محلي است و به ما ربطي ندارد ویا اينكه اين امر مهم ملي است ؟
اگر مسئله كاملاً بومي و محلي است كه شما با رأي همين محلي ها به مجلس راه يافته ايد و اگر مي گوييد ملي است كه دفاع از منافع ملي جزو و ظايف تمام قوا از جمله مجلس شوراي اسلامي است.
در انتظار پاسخيم ، پاسخي که حداقل بتواند موقعیت شغلی فرزندان این مرزوبوم به ویژه فرزندان خوزستان و نامه بدستانی که با استمداد و معرفی  شما نمایندگان وارد شرکت حفاری شمال شده اند، را نجات دهید.
نیک آگاهید که ایام دوره نمایندگی مجلس نهم روبه پایان است  و ازآن مهمتر شما هستید که قرار است یک بار دیگر خود را بر میزان رای همین مردم برای تکیه ی مجدد بر صندلی سبز  نمایندگی ملت بسنجید.
پس راه را برای خدمت به مردم محروم دیارکارون و کرخه، خوزستانی که به فرموده مقام معظم رهبری” دروازه ورود تشیع به کشور است” و اعتمادمجدد به خود هموار کنید و پاسخی قانع کننده دهید که كه عقل را قانع كند و دلهاي شكسته پرسنل حفاري شمال را شاد كند.

کد خبر : 3371