قیمت مرغ در خوزستان 7800 مصوب شد

به گزارش پایگاه خبری بهبهان ما، در جلسه‌ای با حضور استاندار و جمعی دیگر از مسئولان دستگاه‌های اجرایی قیمت مرغ در خوزستان 7800 تومان به تصویب رسید.

ظهر امروز جلسه کمیسیون تنظیم بازار استانداری خوزستان، با حضور استاندار و جمعی دیگر از مسئولان دستگاه‌های اجرایی برگزار و مصوباتی برای کاهش قیمت مرغ در استان تنظیم شد.

استاندار خوزستان در این جلسه اظهار کرد: سه محور که شامل؛ پشتیبانی، عرضه و نظارت برای کنترل قیمت در همه اقلام مصرفی از جمله قیمت مرغ است را تعیین کرده‌ایم و از همه فرمانداران و دست اندرکاران می‌خواهیم آنها را اجرا کنند تا بتوانیم قیمت‌ها را کنترل کنیم.

عبدالحسن مقتدایی افزود: در زمینه قیمت مرغ که مدتی است در کشور و همچنین استان افزایش یافته نیز مقرر کردیم تا قیمت نهایی 7 هزار و 800 تومان باشد.

وی ادامه داد: این تصمیم بر مبنای کاهش سود حداکثری تولید کننده گرفته شده که در آیین نامه، 10 درصد است اما ما این نرخ را به پنج درصد کاهش داده تا التهاب قیمت را کنترل کنیم.

استاندار خوزستان افزود: هر محصولی یک عرضه و تقاضایی دارد و در صورتی که عرضه متناسب با تقاضا باشد و نظارت درست هم اعمال شود دیگر شاهد افزایش نه تنها در قیمت مرغ نخواهیم بود بلکه این مشکل در هیچ محصول دیگری پیش نخواهد آمد.

مقتدایی ادامه داد: بر همین اساس، معاونت برنامه ریزی استان در بخش قیمت کارهایی انجام داده که قیمت مرغ را بتوانیم در بازار کاهش دهیم.

وی همچنین عنوان کرد: از دیگر اقدامات انجام شده برای کنترل قیمت بازار، دایر کردن نمایشگاه‌هایی است که کالا به طور مستقیم به مصرف کننده عرضه می‌شود و قیمت‌ها را 10 تا 15 درصد کمتر به فروش می‌رسانند تا مردم دغدغه افزایش قیمت نداشته باشند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: در این نمایشگاه‌ها علاوه بر کالاهای خوراکی که هر سال عرضه می‌شود امسال غرفه‌هایی برای فروش پوشاک نیز در نظر گرفته شده است.

مقتدایی با اشاره به اینکه 5 میلیون مسافر برای تعطیلات عید وارد استان خواهند شد، گفت: این امر، فشار مضاعفی را بر امکانات استان وارد می‌کند بنابراین در همه جنبه‌ها نیاز به پشتیبانی داریم.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان و اصناف همکاری خوبی برای کنترل قیمت‌ها با استانداری داشته‌اند گفت: سختگیری‌ها در این زمینه موقتی است و قطعا بعد از گذشت تعطیلات عید فشار بر تولیدکنندگان و اصناف کاهش خواهد یافت.

عرضه مرغ زنده در بازار خوزستان ممنوع شد

معاون برنامه‌ریزی استانداری خوزستان گفت: عرضه مرغ زنده در بازار استان تا پانزدهم فروردین ماه سال 94 ممنوع شد.

امید حاجتی ظهر امروز در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استانداری خوزستان در محل استانداری اظهار کرد: برای کنترل قیمت‌ها سه مصوبه در نظر گرفته‌ایم.

وی افزود: در مصوبه اول؛ عرضه مرغ زنده در بازار تا پانزدهم فروردین ماه سال 94 ممنوع شده و در صوت مشاهده برخورد جدی خواهد شد.

معاون برنامه ریزی استانداری خوزستان اضافه کرد: این تصمیم به منظور جلوگیری از اخلال در کار کشتارگاه‌ها و قیمت گذاری بازار اتخاذ شده است.

حاجتی خاطرنشان کرد: در مصوبه دوم؛ خروج مرغ زنده از استان ممنوع اعلام شد و در مصوبه سوم؛ نیز قیمت مصوب و تعیین شده برای مرغ در سطح استان باید رعایت شود.

وی در پایان عنوان کرد: اولویت ما حمایت از تولیدکنندگان است اما اگر آنها قیمت مصوب را رعایت نکنند به منظور کاهش قیمت از استان‌های همجوار مرغ زنده وارد می‌کنیم.

کد خبر : 2403