عدم پوشش بیمه ای و مشکلات نرگس کاران بهبهان

به گزارش پایگاه خبری بهبهان ما، به نقل از خبرگزاری تسنیم: رئیس اداره جهاد کشاورزی بهبهان گفت: از جمله مشکلاتی که در زمینه گل نرگس بهبهان با آن مواجه هستیم این است که علیرغم تلاش‌های فراوان باغ‌داران و کشاورزان گل نرگس هنوز جزو محصولات تحت پوشش بیمه نیست.

 

سید محمد ابراهیم حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اهواز، اظهار داشت: امسال حدود 30 میلیون شاخه گل نرگس در شهرستان بهبهان روئید که 6 میلیون شاخه از آن به علت گرمای زودرس و شرایط جوی از بین رفت.

 

وی افزود: تعداد زیادی از شاخه‌های گل نرگس به علت گرمای زیاد پژمرده شده‌اند و تعدادی نیز شرایط کافی برای رسیدن به مرحله «شکفتن» را به دست نیاوردند.

 

رئیس اداره جهاد کشاورزی بهبهان عنوان کرد: از جمله مشکلاتی که در بهبهان با آن مواجه هستیم این است که علی رغم تلاش‌های فراوان باغ‌داران و کشاورزان گل نرگس هنوز جزو محصولات تحت پوشش بیمه نیست.

 

وی با اشاره به مشکلات نبود بیمه برای کشاورزان و باغ‌داران افزود: همین موضوع سبب عدم جبران خسارت‌های وارده به نرگس داران می‌شود.

 

حسینی گفت: افراد متقاضی برای توسعه این محصول در بهبهان بسیار زیادند و ما نیز تلاش زیادی در این راستا انجام داده‌ایم اما متاسفانه معضل بیمه سبب جلوگیری از گسترش نرگس در بهبهان شده است.

 

وی اظهار داشت: کشت‌گاه‌های گل نرگس به منظور بهره‌مندی از امکانات اعم از اتاق‌های نگه داری و نگهبانی می‌بایست تحت پوشش بیمه باغات قرار گیرند.

 

رئیس جهاد کشاورزی بهبهان با اشاره به ملی شدن گل نرگس بهبهان گفت: این موضوع سبب شناخته شدن بهبهان به عنوان یک منطقه گردشگری و همچنین توجه بیشتر به توسعه گل نرگس در این شهرستان شده است.

کد خبر : 2258