سرقت حدود ۱۳۰ قطعه شی بدلی و اصل از موزه بهبهان/منتظر پاسخ مسئولان میراث هستیم

در حالی سرقت حدود ۱۳۰قطعه شی از موزه بهبهان رخ داده است که مسوولان میراث فرهنگی این شهر حدود یک ماه و نیم بعد، از این موضوع مطلع شدند.

به گزارش بهبهانما، به نقل از هنرنیوز؛ بیش از ۳۲ نوع شی از موزه بهبهان به سرقت رفته است که در مجموع تعداد این اشیا حدود ۱۳۰ قطعه اصل و بدلی را شامل می‌شود. بنابر گزارش کارشناسی از جمله اشیا اصل به سرقت رفته می‌توان به ۵۹ سکه باقدمت نامشخص، ۲ سکه هخامنشی، ۷ سکه دوره اسلامی، ۱۸ سکه الیمایی، ۲ سکه سلوکی، ظرف مسی متعلق به دوره اسلامی، پی سوز، ۵ سرپیکان فلزی، میل سرمه دان فلزی، النگوی شکسته، ظرف نقره‌ای قلم‌زنی، شی سنگی با نقش برجسته دو شیر و… اشاره کرد.

این اشیا در حالی به سرقت رفته است که در ۱۸ مرداد ماه سال جاری مشخص شده فرد دستگیر شده ( ا.ف. ق) اموال را حدود یک ماه و نیم پیش از دستگیری، از انبار موزه به سرقت برده است. این در حالی است که این فرد از اول بهمن ماه تا خرداد ماه در اداره میراث فرهنگی بهبهان کارهای خدماتی انجام می‌داده و سرقت‌ها را پس از پایان وقت اداری انجام داده است. حال این پرسش مطرح می‌شود که فرد مذکور چگونه به اداره میراث فرهنگی خوزستان راه یافته و ظرف مدتی کمتر از ۷ ماه این تعداد اشیا را به راحتی به خارج از موزه انتقال داده است؟ ناگفته نماند افزون بر این، برخی از تجهیزات پایگاه حفاظت نیز مفقود شده است.

به گزارش هنرنیوز، پیش از این نیز اخباری از گوشه و کنار خوزستان از جمله موزه شوش منتشر شد که دوربین‌ها و وسایل ضبط تصاویر به سرقت رفته و یا مورد آسیب قرار گرفته بود.

کد خبر : 4382