حاشیه و متن حضور دکتر نبویان در بهبهان

به گزارش پایگاه خبری بهبهانما، تجمع بزرگ مردمی ما اجازه نمی دهیم در بهبهان برگزار شد.

در ادامه به برخی از حاشیه های حضور و سخنرانی دکتر نبویان نماینده مردم تهران اشاره می کنیم

1- برگزاری مراسم راس موعد مقرر از نکات جالبی بود که کمتر در مراسمات دیگر دیده می شود.

 2- حضور گسترده و پرشور مردم در این تجمع به حدی بود که صحن مطهر و مسجد حرم امامزاده حیدر به طور کامل مملو از جمعیت بود.

3- عدم حضور کاندیدای احتمالی انتخابات مجلس در این مراسم از دیگر نکات قابل توجه بود. شاید این مراسم با دیدگاه فکری برخی همراه نباشد ولی انتظار این بود حداقل کاندیدای محترمی که مدعی خط امام و رهبری هستند در این مراسم شرکت کنند. بهتر این بود که مدعیان انتخابات مجلس به جای حضور و بروز خود در مراسمات عزای دیگران توجهی به جمعیت گسترده این تجمع بزرگ می کردند. البته دو تن از کاندیدای احتمالی در این مراسم حضور داشتند.

4- سخنرانی دکتر نبویان راس ساعت 19 برگزار شد. حضور برخی افراد اصلاح طلب در این مراسم نیز قابل توجه است.

5-قبل از سخنرانی شعارهای “مرگ بر امریکا” ، “مرگ بر اسرائیل”، “مرگ بر انگلیس” و “این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده”، که مجری مراسم با شور بیان می کرد ، با همراهی جمعیت مواجه شد.

6- سخنرانی دکتر نبویان با نگاهی کلی به توافقات ژنو و لوزان آغاز شد سپس به بررسی ابعاد تعهدات ایران به غرب ادامه یافت. نماینده مردم تهران با بیان اینکه تعهدات داده شده به امریکا و غرب متوازن با دریافتی ما از برداشته شدن تحریم ها نیست گفت: در توافق ژنو ایران یک سری از تعهداتی به 5+1 داده بود که متاسفانه در لوزارن همین مقدار تعهد از حیث میزان غنی سازی و مقدار آن مورد توافق قرار نگرفت و ایران پذیرفت باز هم میزان غنی سازی و مقدار آن را کاهش دهد.

دکتر نبویان به بررسی ابعاد تعهدات ایران به 5+1 اشاره کرد و گفت تعهد بازدید از مراکز نظامی در هر زمان و هر مکان، موجب سلب امنیت ملی کشور می شود . وی با یادآوری نحوه شهادت شهید رضایی نژاد گفت چه کسی اطلاعات شهید رضایی نژاد و علیمحمدی، شهریاری و احمدی روشن را در اختیار موساد قرار داد؟ آیا جز بازرسان آزانس کسی از حضور این عزیزان و فعالیت آنها اطلاع داشت؟ نماینده مردم تهران با بیان اینکه معتقدیم تعهد مذاکره کنندگان به بازجویی از دانشمندان هسته ای کشور تعهدی خطرناک است که موجب به خطر افتادن امنیت نخبگان هسته ای کشور می شود.

7- اما حاشیه پررنگ این مراسم شعارهای تند شخصی بود که قصد منحرف کردن فضای جلسه را داشت وی با شعار هایی زننده علیه تیم مذاکره کننده از جمعیت می خواست که او را همراهی کنند که البته دکتر نبویان اجازه هیچ گونه همراهی را ندادند و از مستمعین خواستند که هیچ شعاری داده نشود. شعار دهنده مراسم نیز با تلاش مسئولان حفاظت به بیرون هدایت شد.

8- شنیده های خبرنگار بهبهانما، حکایت از این دارد که فرد شعار دهنده از لحاظ خط فکری دقیقا در نقطه مقابل فضای جلسه بود که با این کار قصد برهم زدن فضا را داشت.

9- حضور عشایر غیور با لباس محلی در این مراسم نمود زیادی داشت

10- پس از اتمام مراسم تعدادی از مردم ابهاماتی داشتند که از دکتر نبویان سوال کردند.