تکذیب شایعه شیوع وبا در خوزستان

به گزارش پایگاه خبری بهبهانما به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، رئیس مرکز بهداشت خوزستان ، شیوع بیماری وبا در این استان را تکذیب کرد.
دکتر سلمان زاده با اشاره به شایعات اخیر در شبکه های اجتماعی در خصوص شیوع بیماری وبا در خوزستان گفت : تاکنون هیچ گزارشی از شیوع این بیماری در استان دریافت نشده و این اخبار دروغ است.
وی با بیان اینکه بیماری اسهال در اواخر بهار و اوایل پاییز در این استان شایع می شود افزود : مواردی از ابتلا به این بیماری در استان دیده شده که البته این موارد نیز رو به کاهش نهاده است .
رئیس مرکز بهداشت خوزستان به شهروندان توصیه کرد از بطری های آب آشامیدنی مصرف و از خوردن کاهو ، سبزی در خارج از خانه خودداری و آنها را در منزل پس از سالم سازی مصرف کنند .
رئیس مرکز بهداشت خوزستان اظهار داشت : همچنین شهروندان اگر نیاز به مصرف آب شیرین دارند حتما از کارگاه های تولید آب شیرین کن خرید و از تهیه آب از ماشین های دوره گرد جلوگیری و به صورت مرتب فیلترهای آب تصفیه کن منزل خودرا تعویض کنند .
وی با بیان اینکه آب شهر اهواز به صورت مکرر نمونه گیری و آزمایش می شود ادامه داد : آب شرب اهواز از نظر میزان کلر مناسب و فاقد هرگونه میکروب است .
دکتر سلمان زاده از شهروندان خواست در صورت مواجه با بیماری اسهال سریع به مراکز درمانی استان مراجعه کنند .
وی همچنین از مسئولان درخواست کرد با عوامل شایعه ساز خبر شیوع بیماری وبا در استان خوزستان برخورد جدی کنند.
در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر وقوع بیماری وبا در شبکه های اجتماعی در خوزستان منتشر شده است.

کد خبر : 3353