تجمع معلمان بهبهانی جلوی درب ورودی آموزش و پرورش+عکس

بنا بر اطلاع خبرنگار بهبهانما معلمان و دبیران مدارس بهبهان تحصن کردند.

این تحصن که بصورت خود جوش جلوی درب ورودی اداره آموزش و پرورش بهبهان صورت گرفته ، در اعتراض به تبعیض ما بین افزایش حقوق دبیران پر تلاش و سایر شاغلین دستگاههای دولتی بوده است. شرکت کنندگان با در دست داشتن پارچه نوشته ای با عنوان “معلم بیدار است از تبعیض بیزار است” اعتراض خود را نسبت به افزایش حقوق سالانه خود در مقایسه با سایر دستگاه های اجرایی اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری بهبهانما ، مدتی است بحث نظام رتبه بندی معلمان از سوی وزارت آموزش و پرورش و مجلس بصورت جدی دنبال می شود ولی متاسفانه گویا این طرح در پیچ و خم اداری گرفتار شده است.

پیشتر وزیر آموزش و پرورش گفته بود براساس «احکام جدید» حقوق دریافتی معلمان از ۱۶۰ هزار تا ۶۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت و ۱۴ درصد افزایش حقوق کارکنان در سال ۹۴ نیز به آن افزوده می شود. علی اصغر فانی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما از صدور احکام رتبه بندی معلمان از اول مهر خبر داده و  گفته بود برابر این طرح معلمان به رتبه های پایه ارشد، خبره و عالی تقسیم می شوند و در صدد افزایش مهارت های حرفه ای خود برمی آیند. همچنین شاخص های رتبه بندی معلمان را تا شهریور مشخص می کنیم و به تصویب دولت خواهیم رساند.

 

 

IMG-20150413-WA0000

تحصن معلمان بهبهانی

IMG-20150413-WA0001

تحصن معلمان بهبهانی

کد خبر : 2706