آلمان در بهبهان نیروگاه خورشیدی می سازد

به گزارش بهبهانما ، این گروه سرمایه گذار آلمانی پس از دیدن از محل احداث نیروگاه خورشیدی در شهرستان بهبهان در جلسه ای با فرماندار بهبهان به بررسی ساخت نیروگاه در این شهرستان پرداختند.

فرماندار بهبهان در این جلسه گفت: این شهرستان دارای ظرفیت های مناسب و بالقوه زیادی است و بعلت داشتن اقلیم مناسب، بهترین منطقه جهت سرمایه گذاری می باشد.
حسین ملک خدایی افزود: مجموعه فرمانداری و منابع طبیعی این شهرستان آمادگی کامل جهت همکاری با شرکت سرمایه گذار آلمانی گرین انرژی سه هزار( Green Energy 3000 ) برای ساختن نیروگاه خورشیدی ( فتوولتائیک) در بهبهان را دارد.
مدیر عامل شرکت گرین انرژی سه هزار (Green Energy 3000) نیز با بیان اینکه این شرکت در کشورهای فرانسه، ایتالیا، قزاقستان، چک و بلغارستان فعالیت های گسترده در نیروگاههای خورشیدی و بادی انجام داده است افزود: در صورت تامین زمین در شهرستان بهبهان، این شرکت آمادگی ساخت نیروگاه خورشیدی به میزان 250 مگاوات با سرمایه گذاری حدود 0 130 میلیارد تومان را دارد.
لوتس آندریاس رنکر ادامه داد: برای ما مهم افزایش و ارتقا همکاری های اقتصادی بین ایران وآلمان است که با توجه به تجارب وتوانمندی های بدست آمده از طرح های پیشین در دیگر کشورها ، حداکثر تلاشمان را درجلب رضایت از انجام کار نیز خواهیم کرد.
در همایش بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور در کیش پنج تفاهم نامه همکاری برای ساخت نیروگاه بادی و خورشیدی به ارزش حدود 150 هزار میلیارد ریال بین شرکت برق منطقه ای خوزستان و سرمایه گذاران ایرانی و خارجی به امضا رسید.

کد خبر : 5142